Balkonda Kuş Beslenir Mi?

Balkonda Kuş Beslenir Mi?

Kuş sahiplerinin merak ettiği önemli bir konuya değiniyoruz. Balkonda kuş beslenir mi? cevaplıyoruz.

Balkonda Kuş Beslenir Mi?

Kuşlar oldukça narin ve hassas canlılardır. Yaşadıkları ortamın değişikliklerinden çabuk etkilenen ve zarar görebilen kuşlar için uygun ortamı yaratmak önemlidir. Örneğin kafesini düzenli olarak temizleyerek bakteri oluşumunu önlememiz gerekmektedir. Oluşan bakteriler kuşlar için çeşitli hastalıklara neden olabileceğinden onlara zarar gelmemesi için dikkat etmek gerekir.

Kuşların bulunduğu ortamın nem ve sıcaklığı da dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kuşlar için uygun nem ve sıcaklık seviyesini koruyarak onların hasta olmalarını önlemek mümkün. Kuş sahipleri balkonda kuş beslenir mi? sorusunun yanıtını da merak etmektedir. Bu sorunun yanıtı aslında değişiklik gösterebilmektedir. Rüzgarlı ve kuşlar için soğuk sayılabilecek havalarda, kuşların kafesinin balkonda olması uygun değildir.
Sıcak havalarda ise güneş ışıklarının direkt olarak kafese gelmediği bir alanda korunaklı bir şekilde kafesleri konumlandırabilirsiniz. Güneş ışığı kuşlar için faydalıdır fakat bunu en fazla 5-10 dakika tutacak şekilde yapmanız yeterlidir. Sürekli olarak güneşe maruz kalan kuşlar sıcaktan kavrularak ölümüne kadar sonuçlanabilmektedir.

Kısa süreli güneş ışığı aldıktan sonra gölge bir alanda, rüzgarlardan da koruyacak şekilde kafesi konumlandırabilirsiniz. Eğer kanarya, muhabbet kuşu veya ispinoz gibi türlere sahipseniz, doğadaki vahşi kuşlar onları rahatsız edebilir. Bu sebeple sürekli olarak onları kontrol etmenizde de fayda var.

Güzel havalarda kuşlarınızı balkonda tutmak onları çok mutlu edecektir. Hem temiz hava alıp, hem de güneş ışınlarından yararlı vitaminler alacak olan kuşlarınız dışarıdaki kuş cıvıltılarına da keyifle eşlik edeceklerdir. Akşam olduğunda kuşlarınızı içeri almayı unutmayın ve havanın güzel olduğu zamanlarda mutlaka kuşlarınıza balkonda güzel bir yer ayırın.

Muhabbet Kuşu Uçakta Taşınır Mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir