Kakadu Papağanı Özellikleri

Kakadu Papağanı Özellikleri

Bu yazımızda popüler papağan türlerinden biri olan kakadu papağanı özellikleri nelerdir? inceleyeceğiz.İnsanlara karşı sevecen ve arkadaş canlısı olarak bilinen kakadu papağanı, bu yakınlığı nedeniyle kuş severlerin en çok tercih ettiği papağan türlerinden biridir. Kakadu papağanın kökeni Pasifik adalarının güneyi ve Avustralya’ya dayanmaktadır. Kendi içinde 17 farklı türü bulunan bu papağanların en bilinen türü Sultan papağanıdır.

Kakadu Papağanı Özellikleri

Kakadu papağanları diğer papağanlarına göre konuşma bakımından daha sınırlıdır diyebiliriz. Yeterince ilgi gösterildiğinde 15-20 kelime öğrenebilen kakadu papağanlarının ortalama ömrü, türlerine göre 25-50 yıl arasında değişebilmektedir. Elbette bu süre papağanın bulunduğu ortam ve bakımına göre değişiklik gösrecektir.

Sevecen, sosyal ve oyun seven canlılar olan kakadu papağanı sahiplenirken yeterli büyüklükte bir kafes almanız gerekecektir. Aynı zamanda ona çeşitli oyuncaklar da alarak sıkılmalarını ve strese girmelerini önleyebilirsiniz. Sürekli olarak kafeste durmak istemeyen kakadu papağanları daha çok kafes dışında ve sizinle vakit geçirmeyi tercih edeceklerdir.

Kakadu papağanlarını elinizle besleyerek karşılıklı bağlarınızı güçlendirebilir ve onun size karşı güven duymasını sağlayabilirsiniz. Yavruyken aldığınız kakadu papağanlarına aynı zamanda yem kaplarından yemeyi de öğretmeniz gerekiyor. Aksi taktirde sadece elinizden yemeye alışacaktır ve başka hiçbir yerden yemek yemeyeceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir