Muhabbet Kuşu İle Seyahat

Muhabbet Kuşu İle Seyahat

Bu içerikte muhabbet kuşu ile seyahat konusunda merak edilenleri anlatıyoruz.

Muhabbet Kuşu ile Seyahat

2 günden uzun süreli seyahatlerinizde muhabbet kuşunuzu evde yalnız bırakmamanız, kuşunuzun sağlığı için önemlidir. Taze suya ve yeme ihtiyacı olan kuşlarınızın aç ve susuz kalmaması için onunla ilgilenecek birine ihtiyaç duymaktadır.

Uçak, otobüs, tren veya özel aracınızla seyahat edeceğinizde yanınızda muhabbet kuşunuzu da götürecekseniz bazı konularda dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor.

Özel aracınızla birlikte seyahat ederken muhabbet kuşunuzu da götürüyorsanız ve aracınızda yeterli yer varsa kendi kafesinde götürebilirsiniz. Eğer yeriniz yoksa bir taşıma kafesi edinebilirsiniz. Aracınızla seyahat ederken camları açtığınızda kuşunuz rüzgardan etkilenebilmektedir. Veya sıcak havalarda klimayı açtığınızda ortam çok soğuk olursa ve klima rüzgarına direkt maruz kalırsa kolayca hastalanabilirler. Bunun için kuşun kafesini korunaklı bir şekilde konumlandırabilir, direkt güneş ışığı ve rüzgar almayan bir noktaya yerleştirebilirsiniz. Kafeste yeterli su ve yem olduğundan da emin olmalısınız.

Muhabbet kuşunuz ile birlikte uçak seyahati yapacaksanız uygulamanız gereken adımlar sırasıyla şu şekilde;

  • Biletinizi aldıktan sonra havayolu şirketini arayın ve muhabbet kuşunuz ile yolculuk yapacağınızı bildirerek rezervasyon yaptırın.
  • Bir veteriner hekime giderek kuşunuzun herhangi bir sağlık sorunu olmadığını, seyahate uygun olduğuna dair bir sağlık raporu edinin.
  • Uçakta kabin içinde uygun görülen kafes boyutlarına göre bir taşıma kafesi edinin.
  • Havalimanına gittikten sonra muhabbet kuşunuz için yapılan rezervasyon ücretini ödeyin.
  • Artık seyahate hazırsınız, görevlilerin istediği raporu göstererek uçağa geçebilirsiniz.
  • AnadoluJet ve Türk Hava Yolları: Kafes boyutu 23 cm x 30 cm x 40 cm (yükseklik*genişlik*uzunluk)
    Pegasus: Kafes boyutu 32 cm* 32 cm* 50 cm

Otobüs yolculuklarında genellikle herhangi bir rezervasyon veya sağlık raporu talep edilmiyor. Yine de önceden otobüs firmasıyla iletişime geçerek talep edilen herhangi bir şeyin olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Kuşunuz ile oturduğunuz koltukta beraber seyahat edeceğiniz için bir taşıma kafesi edinmenizi tavsiye ediyoruz. Küçük bir suluk alıp, bir miktar yem ekleyerek seyahat boyunca kuşunuzun su içmesini ve beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Muhabbet kuşu ile trende seyahat etmek için TCDD ile iletişime geçerek rezervasyon yaptırmanız ve tam bilet üzerinden %15 indirimli bilet satın almanız gerekiyor. Bunun yanında kuşunuzun taşıma kafesinin de uygun boyutta olması ve dizinizin üzerinde taşınabilir şekilde olması gerekmektedir. Merak ettiklerinizi TCDD sayfasından öğrenebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir