Muhabbet Kuşu Küser Mi?

Muhabbet Kuşu Küser Mi?

Tıpkı insanlar gibi duygularını yansıtabilen bir özellikte olan muhabbet kuşu küser mi? merak edilenleri yanıtlıyoruz.

Muhabbet Kuşu Küser Mi?

Muhabbet kuşları duygularını yansıtabilen oldukça hisli canlılardır. Mutlu, agresif ve stresli olduğunu hareketlerinden kolayca anlayabileceğiniz muhabbet kuşları, sahibine bağlandığında ona tüm hislerini yansıtabilmektedir.

Kuşunuzla çok vakit geçirdiğinizde ve onunla oyunlar oynadığınızda onun çok mutlu olduğunu hareketlerinden ve ötüşlerinden anlayabilirsiniz. Bazen yoğun dönemlerinizde kuşunuzla vakit geçiremediğiniz zamanlar olabilir. Kuşunuz bu anlarda alıştığı ilgiyi sizden bekleyeceği ve göremeyeceği için size küsebilir. Bunu da açık bir şekilde göstereceklerdir. Örneğin kafesine yaklaştığınızda size tepki vermeyecek, arkasını dönecek ve siz yokmuşsunuz gibi davranacaklardır. Kafesin kapağını açsanız bile normalde kapağı açmanıza fırsat vermeden dışarı çıkan kuş, hiç hareket bile etmeyecektir.

Bu tür durumlarla karşılaştığınızda yapmanız gereken şey çok basit, kuşunuza beklediği ilgiyi göstermek. Onunla konuşup, ilgilendiğinizi belli ettiğinizde çok sürmeden sizinle barışacaktır ve oynamaya başlayacaktır. Bu şekilde hislerini açık bir şekilde belli eden kuşların duygusal canlılar olduğunu söyleyebiliriz. Hayatı boyunca sizi dostu olarak gören ve sizinle vakit geçirmekten hoşlanan kuşlarınız ile her gün az da olsa ilgilenmeyi ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

Muhabbet Kuşu Nasıl Eğitilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir