Muhabbet Kuşu Uçakta Taşınır Mı?

Muhabbet Kuşu Uçakta Taşınır Mı?

Muhabbet kuşunuz ile şehir dışına uçak ile seyahat edecekseniz, bu rehberde muhabbet kuşu uçakta taşınır mı? konusunu anlatıyoruz.

Muhabbet Kuşu Uçakta Taşınır mı?

Muhabbet kuşları evlerde bakımı en kolay evcil hayvanlardan biridir. Kafesini, suluğunu ve yemliklerini temizleyip tazeledikten sonra gerekli yiyecekleri de vererek onu mutlu edebilir, onunla vakit geçirerek huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Zaman zaman şehir dışına seyahat etmeniz gereken durumlarda, özellikle uzun süreli seyahatlerinizde kuşunuzu yalnız başına bırakmamanız gerekmektedir. Taze suya ve yeme ihtiyaç duyan muhabbet kuşları en fazla 2-3 gün dayanabilecek, yemi ve suyunu bitirecektir. Uçak yolculuğu yapacaksanız, uygulamanız gereken birkaç adım bulunmakta.
Uçak biletinizi aldıktan sonra havayolu şirketini arayarak muhabbet kuşu ile yolculuk yapacağınızı bildirmeniz gerekiyor. Muhabbet kuşunuz için de rezervasyon yapan havayolu şirketi bunun için sizden ekstra ücret talep edecektir. Havalimanına gittiğinizde check-in yaparken görevli personel sizi bu konuda yönlendirecek, ücret tahsilatını yapacaklardır.

Kuşunuz için rezervasyon yaptırdıktan sonra havalimanına gitmeden önce bir veteriner ziyareti yapmanız gerekiyor. Muhabbet kuşu için sağlık raporu alacağınızı söyleyerek kuşunuzu muayene ettirebilir, herhangi bir sağlık sorunu olmadığını, seyahat için uygundur ibaresi olan imzalı, kaşeli ve tarih olan sağlık raporunu teslim alabilirsiniz.

Sağlık raporunu aldıktan sonra artık seyahate hazırsınız. Bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise kuşunuza uçakta seyahat için uygun boyutlarda bir taşıma kafesi edinmek olacaktır. Kabin içinde seyahat edeceğiniz için havayolu şirketinin kuralları arasında yer alan boyutlarda bir taşıma kafesi satın alabilir, seyahate başlayabilirsiniz.

Taşıma kafesinde kuşunuz daha dar bir alanda olacağından ve ortam alıştığından daha gürültülü olacağından dolayı biraz gergin ve stresli olabilir. Onunla kafes dışından ilgilenebilir ve kafes içine sevdiği bir oyuncağı bırakabilirsiniz.

Havalimanına özel aracınız ile gitmeyecekseniz ve hava rüzgarlı ve soğuk ise kuşunuzu hasta etmemek adına taşıma kafesinin etrafını streç film ile hava alacak şekilde sarabilirsiniz. Ekstra olarak küçük bir battaniye ya da hırkanızı da kafes etrafına geçici olarak sarabilirsiniz.

AnadoluJet ve Türk Hava Yolları: Kafes boyutu 23 cm x 30 cm x 40 cm (yükseklik*genişlik*uzunluk)
Pegasus: Kafes boyutu 32 cm* 32 cm* 50 cm

AnadoluJet Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Türk Hava Yolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Pegasus Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Muhabbet Kuşu İle Seyahat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir