Beyaz Güvercin Anlamı Nedir?

Beyaz Güvercin Anlamı Nedir?

Beyaz güvercinin dünya genelinde kabul gören anlamı bulunmaktadır. Beyaz güvercin anlamı nedir? anlatıyoruz.

Beyaz Güvercin Anlamı Nedir?

Dünyanın tamamında birçok yerde beyaz güvercin temsili olarak kullanılmaktadır. Örneğin düğün merasimlerinde, siyasi mitinglerde, toplantılarda vb. yerlerde beyaz güvercinin özgür bırakılması ve kullanılmasına rastlanmaktadır.

Saflığın renginde olan bu kuşun bulunduğu ortama huzur ve sakinlik getirdiğine inanılmaktadır. Efsanelere göre, Hz. Nuh’un gemisi büyük tufandan sonra dünyayı kaplayan suların ortasındaki bir tepede kalır. Nuh Peygamber, gemisinde bulunan beyaz güvercini güneşin battığı yere gönderir ve sonra güvercin gagasında zeytin dalı, barış ve bolluk ile geri döner.

Eski zamanlarda savaşlar bittiğinde gökyüzüne beyaz güvercin gönderilmiştir. Bu şekilde düşmanlığın ortadan kalkması ve barışın hakim olması amaçlanmıştır. Hristiyanlık’ta ise beyaz güvercin Kutsal Ruh’u temsil etmektedir.

Mısırlılar, beyaz güvercin resimleri ile masumiyet temsilini kullanmıştır.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada beyaz güvercin gören kişi bekar ise hayatının aşkını bularak evlilik hazırlıklarına başlayacağına ve eşiyle çok iyi anlaşacağına delalet etmektedir.

Rüyayı gören kişinin evli olması, hayırlı ve sağlıklı bir çocuğa işaret etmektedir.

Rüyada beyaz güvercin görmek, iyi ve müjdeli haberler alınacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada beyaz güvercin yakalayan kimse içinde bulunduğu sevinçli duruma, hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağına ve mutlu edecek olaylarla karşılaşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada beyaz güvercin uçurmak ise mutluluğa işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin yakın zamanda mutlu olacağına, içinde bulunduğu durumların olumlu duygularını ve beklentilerini ifade eder.

Yani genel olarak rüyada beyaz güvercin görmek olumlu bir durumdur. Rüya sahibinin hayatında yaşanacak mutlu ve olumlu olaylara, güzel haberlere ve bulunduğu durumun iyi olduğu gibi anlamlar içermektedir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir